Loading...

Seksioni i Profilit

Profili ynë 15x15x15mm Alumin shufër prodhohet sipas standardeve EN 755-2 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-6082 T6. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 0.608 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky shufër kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky shufër Alumin me ngarkesë mesatare specifikohet shpesh për prodhim mobiljesh, mbyllëse, konsola dhe fabrikim të përgjithshëm. Trashësia e murit 15mm ofron raport i shkëlqyer rezistencë-peshë duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 15mm × 15mm × 15mm |
| Pesha për Metër | 0.608 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-6082 T6 |
| Standardi | EN 755-2 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 1m, 2m, 3m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës