Loading...

Seksioni i Profilit

Profili ynë 142x36mm Alumin tub prodhohet sipas standardeve EN 755-2 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-6063 T6. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 32.368 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky tub kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky tub Alumin industrial me ngarkesë shumë të rëndë specifikohet shpesh për mbështetëse strukturore të rënda, korniza portante dhe aplikime industriale me kërkesa të larta. Trashësia e murit 36mm ofron integritet strukturor i jashtëzakonshëm duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 142mm × 36mm |
| Pesha për Metër | 32.368 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-6063 T6 |
| Standardi | EN 755-2 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës