Loading...

Profili ynë 70mm Alumin shufër prodhohet sipas standardeve EN 755-2 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-7075 T6/T6511. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 10.391 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky shufër kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky shufër Alumin industrial me ngarkesë shumë të rëndë specifikohet shpesh për mbështetëse strukturore të rënda, korniza portante dhe aplikime industriale me kërkesa të larta. Trashësia e murit 70mm ofron integritet strukturor i jashtëzakonshëm duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 70mm × 70mm |
| Pesha për Metër | 10.391 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-7075 T6/T6511 |
| Standardi | EN 755-2 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 3m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës