Loading...

Seksioni i Profilit

Profili ynë 60x120x2mm Alumin tub prodhohet sipas standardeve EN 755-2 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-6063 T6. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 1.901 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky tub kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky tub Alumin i lehtë dhe dekorativ specifikohet shpesh për punime dekorative, kornizime, sisteme ekspozimi dhe projekte të dizajnit të brendshëm. Trashësia e murit 2mm ofron rezistencë e mjaftueshme për aplikime me ngarkesë të lehtë duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 60mm × 120mm × 2mm |
| Pesha për Metër | 1.901 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-6063 T6 |
| Standardi | EN 755-2 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës