Loading...

Seksioni i Profilit

Profili ynë 50x100x5mm Alumin tub prodhohet sipas standardeve EN 755-2 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-6063 T6. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 3.780 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky tub kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky tub Alumin strukturor me ngarkesë të rëndë specifikohet shpesh për struktura portante, konstruksione mbështetëse, bazamente makinerie dhe pajisje industriale. Trashësia e murit 5mm ofron kapacitet superior portant duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 50mm × 100mm × 5mm |
| Pesha për Metër | 3.780 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-6063 T6 |
| Standardi | EN 755-2 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës