Loading...

Seksioni i Profilit

Profili ynë 50x100x8mm Alumin kënd prodhohet sipas standardeve EN 755-2 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-6063 T6. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 3.067 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky kënd kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky kënd Alumin industrial me ngarkesë shumë të rëndë specifikohet shpesh për mbështetëse strukturore të rënda, korniza portante dhe aplikime industriale me kërkesa të larta. Trashësia e murit 8mm ofron integritet strukturor i jashtëzakonshëm duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 50mm × 100mm × 8mm |
| Pesha për Metër | 3.067 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-6063 T6 |
| Standardi | EN 755-2 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës