Loading...

Seksioni i Profilit

Profili ynë 25x15mm Alumin shufër e sheshtë prodhohet sipas standardeve EN 755-9 duke përdorur Alumin të klasës EN AW-6082 T6. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga përfundim natyral i mulli dhe peshon afërsisht 1.012 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky shufër e sheshtë kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky shufër e sheshtë Alumin me ngarkesë mesatare specifikohet shpesh për prodhim mobiljesh, mbyllëse, konsola dhe fabrikim të përgjithshëm. Trashësia e murit 15mm ofron raport i shkëlqyer rezistencë-peshë duke ruajtur punueshmërinë. Përfundimi natyral i mulli ofron një zgjidhje me kosto efektive për aplikime ku estetika është dytësore. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 25mm × 15mm |
| Pesha për Metër | 1.012 kg/m |
| Materiali | Alumin |
| Aliazh/Klasë | EN AW-6082 T6 |
| Standardi | EN 755-9 |
| Përfundimi | Finish i Fabrikës |
| Gjatësitë e Disponueshme | 1m, 2m, 3m, 6m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës