Loading...

Нашиот 273x10mm Со премаз од темел-боја Челик round tube (cold formed) е произведен според стандардите TS EN 10219-2, од легура Grades: S235JRH, S275JRH, S275J0H, S275J2H, S355JRH, S355J0H, S355J2H класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со површина со темел-боја оптимизирана за подобро врзување на завршните бои и тежи приближно 64.860 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој round tube (cold formed) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој екстра тешки индустриски Челик round tube (cold formed) вообичаено се применува за тешки конструктивни носачи, носечки рамки и барачки индустриски примени. Дебелината на ѕидот од 10mm обезбедува исклучителна конструктивна стабилност, притоа задржувајќи ја обработливоста. Применетата завршница ги подобрува и трајноста и изгледот. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 273mm × 10mm |
| Маса по метар | 64.860 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | Grades: S235JRH, S275JRH, S275J0H, S275J2H, S355JRH, S355J0H, S355J2H |
| Стандард | TS EN 10219-2 |
| Завршна обработка | Со премаз од темел-боја |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Select length and quantity to add to your quote cart
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби