Loading...

Нашиот 80x60x1.5mm Со премаз од темел-боја Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со површина со темел-боја оптимизирана за подобро врзување на завршните бои и тежи приближно 3.220 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој лесен и декоративен Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за облоги, рамки, изложбени системи и проекти за внатрешно уредување. Дебелината на ѕидот од 1.5mm обезбедува задоволителна цврстина за лесни примени, притоа задржувајќи ја обработливоста. Применетата завршница ги подобрува и трајноста и изгледот. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 80mm × 60mm × 1.50mm |
| Маса по метар | 3.220 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Со премаз од темел-боја |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
80x20x1.5mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
80x20x1.5mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)
80x20x1.5mm Со премаз од темел-боја Челик Rectangular Tube (CR)
80x30x1.5mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)