Loading...

Нашиот 60x40x4.5mm Со премаз од темел-боја Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со површина со темел-боја оптимизирана за подобро врзување на завршните бои и тежи приближно 6.080 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој тешки конструктивни Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за носечки конструкции, потпорни структури, бази за машини и индустриска опрема. Дебелината на ѕидот од 4.5mm обезбедува висок носивост на оптоварување, притоа задржувајќи ја обработливоста. Применетата завршница ги подобрува и трајноста и изгледот. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 60mm × 40mm × 4.50mm |
| Маса по метар | 6.080 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Со премаз од темел-боја |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
60x40x4.5mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
60x40x4.5mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)
60x30x4mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
60x30x4mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)