Loading...

Нашиот 20x10x1mm Галванизирано Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со галванизиран слој кој ги штити материјалите од корозија во агресивни средини и тежи приближно 0.440 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој лесен и декоративен Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за облоги, рамки, изложбени системи и проекти за внатрешно уредување. Дебелината на ѕидот од 1mm обезбедува задоволителна цврстина за лесни примени, притоа задржувајќи ја обработливоста. Галванизираниот премаз обезбедува исклучителна заштита од корозија за надворешни и агресивни средини. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 20mm × 10mm × 1mm |
| Маса по метар | 0.440 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Галванизирано |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
20x10x1mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
20x10x1mm Со премаз од темел-боја Челик Rectangular Tube (CR)
20x15x1mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
20x15x1mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)