Loading...

Нашиот 120x60x6mm Со премаз од темел-боја Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со површина со темел-боја оптимизирана за подобро врзување на завршните бои и тежи приближно 15.210 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој тешки конструктивни Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за носечки конструкции, потпорни структури, бази за машини и индустриска опрема. Дебелината на ѕидот од 6mm обезбедува висок носивост на оптоварување, притоа задржувајќи ја обработливоста. Применетата завршница ги подобрува и трајноста и изгледот. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 120mm × 60mm × 6mm |
| Маса по метар | 15.210 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Со премаз од темел-боја |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
120x40x6mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
120x40x6mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)
120x40x6mm Со премаз од темел-боја Челик Rectangular Tube (CR)
120x60x6mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)