Loading...

Нашиот 100x50x4.5mm Галванизирано Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со галванизиран слој кој ги штити материјалите од корозија во агресивни средини и тежи приближно 9.620 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој тешки конструктивни Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за носечки конструкции, потпорни структури, бази за машини и индустриска опрема. Дебелината на ѕидот од 4.5mm обезбедува висок носивост на оптоварување, притоа задржувајќи ја обработливоста. Галванизираниот премаз обезбедува исклучителна заштита од корозија за надворешни и агресивни средини. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 100mm × 50mm × 4.50mm |
| Маса по метар | 9.620 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Галванизирано |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
100x40x4.5mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
100x40x4.5mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)
100x40x4.5mm Со премаз од темел-боја Челик Rectangular Tube (CR)
100x50x4.5mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)