Loading...

Нашиот 100x50x2.2mm Галванизирано Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со галванизиран слој кој ги штити материјалите од корозија во агресивни средини и тежи приближно 5.020 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој средно-тежок Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за производство на мебел, куќишта, конзоли и општа метална обработка. Дебелината на ѕидот од 2.2mm обезбедува одличен однос на цврстина и тежина, притоа задржувајќи ја обработливоста. Галванизираниот премаз обезбедува исклучителна заштита од корозија за надворешни и агресивни средини. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 100mm × 50mm × 2.20mm |
| Маса по метар | 5.020 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Галванизирано |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
100x40x2.2mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
100x40x2.2mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)
100x40x2.2mm Со премаз од темел-боја Челик Rectangular Tube (CR)
100x50x2.2mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)