Loading...

Нашиот 50mm Нерѓосувачки Челик шипка е произведен според стандардите EN 10278 / EN 10060, од легура AISI 304 / 1.4301 класа Нерѓосувачки Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 15.571 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој шипка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој екстра тешки индустриски Нерѓосувачки Челик шипка вообичаено се применува за тешки конструктивни носачи, носечки рамки и барачки индустриски примени. Дебелината на ѕидот од 50mm обезбедува исклучителна конструктивна стабилност, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 50mm × 50mm |
| Маса по метар | 15.571 kg/m |
| Материјал | Нерѓосувачки Челик |
| Легура/квалитет | AISI 304 / 1.4301 |
| Стандард | EN 10278 / EN 10060 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 1m, 1.5m, 2m, 2.5m, 3m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart