Loading...

Попречен пресек на профил

Нашиот 30x15x1.2mm Валана завршница Алуминиум t section е произведен според стандардите EN 755-2, од легура EN AW-6063 T6 класа Алуминиум. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна валана завршница која нуди економично решение за површини за општа употреба и тежи приближно 0.142 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој t section ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој лесен и декоративен Алуминиум t section вообичаено се применува за облоги, рамки, изложбени системи и проекти за внатрешно уредување. Дебелината на ѕидот од 1.2mm обезбедува задоволителна цврстина за лесни примени, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 30mm × 15mm × 1.20mm |
| Маса по метар | 0.142 kg/m |
| Материјал | Алуминиум |
| Легура/квалитет | EN AW-6063 T6 |
| Стандард | EN 755-2 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart