Loading...

Попречен пресек на профил

Нашиот 50x50x50mm Алуминиум шипка е произведен според стандардите EN 755-2, од легура EN AW-6082 T6 класа Алуминиум. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 6.750 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој шипка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој екстра тешки индустриски Алуминиум шипка вообичаено се применува за тешки конструктивни носачи, носечки рамки и барачки индустриски примени. Дебелината на ѕидот од 50mm обезбедува исклучителна конструктивна стабилност, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 50mm × 50mm × 50mm |
| Маса по метар | 6.750 kg/m |
| Материјал | Алуминиум |
| Легура/квалитет | EN AW-6082 T6 |
| Стандард | EN 755-2 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 1m, 2m, 3m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart