Loading...

Попречен пресек на профил

Нашиот 30x2mm Алуминиум цевка е произведен според стандардите EN 755-2, од легура EN AW-6063 T6 класа Алуминиум. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 0.475 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој цевка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој лесен и декоративен Алуминиум цевка вообичаено се применува за облоги, рамки, изложбени системи и проекти за внатрешно уредување. Дебелината на ѕидот од 2mm обезбедува задоволителна цврстина за лесни примени, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 30mm × 2mm |
| Маса по метар | 0.475 kg/m |
| Материјал | Алуминиум |
| Легура/квалитет | EN AW-6063 T6 |
| Стандард | EN 755-2 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart