Loading...

Нашиот 130mm Алуминиум шипка е произведен според стандардите EN 755-2, од легура EN AW-7075 T6/T6511 класа Алуминиум. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 35.838 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој шипка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој екстра тешки индустриски Алуминиум шипка вообичаено се применува за тешки конструктивни носачи, носечки рамки и барачки индустриски примени. Дебелината на ѕидот од 130mm обезбедува исклучителна конструктивна стабилност, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 130mm × 130mm |
| Маса по метар | 35.838 kg/m |
| Материјал | Алуминиум |
| Легура/квалитет | EN AW-7075 T6/T6511 |
| Стандард | EN 755-2 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 3m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart