Loading...

Попречен пресек на профил

Нашиот 60x20mm Алуминиум рамна шипка е произведен според стандардите EN 755-9, од легура EN AW-6082 T6 класа Алуминиум. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 3.240 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој рамна шипка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој тешки конструктивни Алуминиум рамна шипка вообичаено се применува за носечки конструкции, потпорни структури, бази за машини и индустриска опрема. Дебелината на ѕидот од 20mm обезбедува висок носивост на оптоварување, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 60mm × 20mm |
| Маса по метар | 3.240 kg/m |
| Материјал | Алуминиум |
| Легура/квалитет | EN AW-6082 T6 |
| Стандард | EN 755-9 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 1m, 2m, 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart