Loading...

Попречен пресек на профил

Нашиот 150x10mm Алуминиум рамна шипка е произведен според стандардите EN 755-9, од легура EN AW-6082 T6 класа Алуминиум. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 4.050 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој рамна шипка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој средно-тежок Алуминиум рамна шипка вообичаено се применува за производство на мебел, куќишта, конзоли и општа метална обработка. Дебелината на ѕидот од 10mm обезбедува одличен однос на цврстина и тежина, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 150mm × 10mm |
| Маса по метар | 4.050 kg/m |
| Материјал | Алуминиум |
| Легура/квалитет | EN AW-6082 T6 |
| Стандард | EN 755-9 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 1m, 2m, 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart