Loading...

Profili ynë 40x40x1.5mm Galvanizuar Çelik square tube (cr) prodhohet sipas standardeve TS EN10305-5 duke përdorur Çelik të klasës TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355. Ky profil i përpunuar me precizion karakterizohet nga shtresë galvanike që mbron nga korrozioni në mjedise të vështira dhe peshon afërsisht 1.810 kg/m. I përshtatshëm si për aplikime strukturore ashtu edhe dekorative, ky square tube (cr) kombinon rezistencën me gjithëpërdorshmërinë.
Ky square tube (cr) Çelik i lehtë dhe dekorativ specifikohet shpesh për punime dekorative, kornizime, sisteme ekspozimi dhe projekte të dizajnit të brendshëm. Trashësia e murit 1.5mm ofron rezistencë e mjaftueshme për aplikime me ngarkesë të lehtë duke ruajtur punueshmërinë. Veshja e galvanizuar ofron mbrojtje të jashtëzakonshme kundër korrozionit për ambiente të jashtme dhe mjedise agresive. Disponohet në gjatësi standarde 3m dhe 6m; ky profil mund të pritet, shpohet dhe saldohet lehtësisht sipas kërkesave tuaja specifike.
| Specifikimi | Vlera |
|---|---|
| Dimensionet | 40mm × 40mm × 1.50mm |
| Pesha për Metër | 1.810 kg/m |
| Materiali | Çelik |
| Aliazh/Klasë | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Standardi | TS EN10305-5 |
| Përfundimi | Galvanizuar |
| Gjatësitë e Disponueshme | 3m, 6m |
Eksploroni dimensione alternative që mund t'i përshtaten kërkesave tuaja
Zgjidhni gjatësinë dhe sasinë për të shtuar në shportën e ofertës
40x40x1.5mm Pa Shtresë Mbrojtëse Çelik Square Tube (CR)
40x40x1.5mm Me Shtresë Primer Çelik Square Tube (CR)
40x40x1.25mm Pa Shtresë Mbrojtëse Çelik Square Tube (CR)
40x40x1.25mm Galvanizuar Çelik Square Tube (CR)