Loading...

Нашиот 6x6mm Необложено Челик square bar е произведен според стандардите EN 10025-2, од легура S235JR (ST37), S275JR (ST44), S355JR (ST52) / Erdemir: 5437, 3244, 3252 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со необложена челична површина погодна за понатамошна обработка или бојадисување и тежи приближно 0.280 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој square bar ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој тешки конструктивни Челик square bar вообичаено се применува за носечки конструкции, потпорни структури, бази за машини и индустриска опрема. Дебелината на ѕидот од 6mm обезбедува висок носивост на оптоварување, притоа задржувајќи ја обработливоста. Применетата завршница ги подобрува и трајноста и изгледот. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 6mm × 6mm |
| Маса по метар | 0.280 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | S235JR (ST37), S275JR (ST44), S355JR (ST52) / Erdemir: 5437, 3244, 3252 |
| Стандард | EN 10025-2 |
| Завршна обработка | Необложено |
| Достапни должини | 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart