Loading...

Нашиот 17x1.2mm Галванизирано Челик round tube (cold formed) е произведен според стандардите TS EN 10219-2, од легура Grades: S235JRH, S275JRH, S275J0H, S275J2H, S355JRH, S355J0H, S355J2H класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со галванизиран слој кој ги штити материјалите од корозија во агресивни средини и тежи приближно 0.470 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој round tube (cold formed) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој лесен и декоративен Челик round tube (cold formed) вообичаено се применува за облоги, рамки, изложбени системи и проекти за внатрешно уредување. Дебелината на ѕидот од 1.2mm обезбедува задоволителна цврстина за лесни примени, притоа задржувајќи ја обработливоста. Галванизираниот премаз обезбедува исклучителна заштита од корозија за надворешни и агресивни средини. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 17mm × 1.20mm |
| Маса по метар | 0.470 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | Grades: S235JRH, S275JRH, S275J0H, S275J2H, S355JRH, S355J0H, S355J2H |
| Стандард | TS EN 10219-2 |
| Завршна обработка | Галванизирано |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Select length and quantity to add to your quote cart
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби