Loading...

Нашиот 100x40x2.2mm Со премаз од темел-боја Челик rectangular tube (cr) е произведен според стандардите TS EN10305-5, од легура TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 класа Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со површина со темел-боја оптимизирана за подобро врзување на завршните бои и тежи приближно 4.680 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој rectangular tube (cr) ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој средно-тежок Челик rectangular tube (cr) вообичаено се применува за производство на мебел, куќишта, конзоли и општа метална обработка. Дебелината на ѕидот од 2.2mm обезбедува одличен однос на цврстина и тежина, притоа задржувајќи ја обработливоста. Применетата завршница ги подобрува и трајноста и изгледот. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 100mm × 40mm × 2.20mm |
| Маса по метар | 4.680 kg/m |
| Материјал | Челик |
| Легура/квалитет | TS EN 10305-3/5: E155, E195, E235, E275, E355 |
| Стандард | TS EN10305-5 |
| Завршна обработка | Со премаз од темел-боја |
| Достапни должини | 3m, 6m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart
100x40x2.2mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
100x40x2.2mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)
100x50x2.2mm Необложено Челик Rectangular Tube (CR)
100x50x2.2mm Галванизирано Челик Rectangular Tube (CR)