Loading...

Нашиот 60.3x3mm Нерѓосувачки Челик цевка е произведен според стандардите DIN 11850 / EN 10217-7, од легура AISI 304 / 1.4301 класа Нерѓосувачки Челик. Овој прецизно изработен профил се одликува со природна млинска завршница и тежи приближно 4.283 kg/m. Погоден за конструктивни и декоративни примени, овој цевка ги обединува цврстината и разностраноста.
Овој средно-тежок Нерѓосувачки Челик цевка вообичаено се применува за производство на мебел, куќишта, конзоли и општа метална обработка. Дебелината на ѕидот од 3mm обезбедува одличен однос на цврстина и тежина, притоа задржувајќи ја обработливоста. Природната млинска завршница претставува економично решение за примени каде естетскиот изглед е од секундарно значење. Достапен во стандардни должини од 3m и 6m, профилот лесно се сече, дупчи и вари согласно вашите специфични барања.
| Спецификација | Вредност |
|---|---|
| Димензии | 60.30mm × 3mm |
| Маса по метар | 4.283 kg/m |
| Материјал | Нерѓосувачки Челик |
| Легура/квалитет | AISI 304 / 1.4301 |
| Стандард | DIN 11850 / EN 10217-7 |
| Завршна обработка | Валана завршница |
| Достапни должини | 1m, 1.5m, 2m, 2.5m, 3m |
Разгледајте алтернативни димензии кои можат да ги задоволат вашите потреби
Select length and quantity to add to your quote cart